nawigacja główna

strona główna co na rower po mieście jaki rower » co zabrać « napisz do mnie wycieczki wycieczki - wstęp przez Czechy - wstęp dla każdego szkolna Janowice Wielkie - Miedzianka dla wytrwałych Bory Dolnośląskie Bory Dolnośląskie II Bory Dolnośląskie III Czechy - Broumov GPS dla oka, dla ducha GPS Izery - deszczowo dla bardzo wytrwałych Pec - Špindlerûv Mlýn GPS Petrovka

10.2010 rok
Znaczek, napis GPS informuje o pliku do ściągnięcia na urządzenia obsługujące nawigacje. Więcej ...

Turystyka rowerowa w Jeleniej Górze i Okolicach - Dla Aktywnych

» co zabrać «

CO ZABRAĆ? Zależy, ile i gdzie będziemy jeździć. Trochę pisałem w dziale ”co na rower”. Tu w kilku słowach napiszę jako rowerzysta – podróżnik, lokalny podróżnik. Oczywiście, pompka, dętka i łatki. Wybierając się do miasta mało kto z nas wozi ze sobą klucze do roweru, ja – tak. Wiele razy zdarzyło się, że służyłem pomocą i sprzętem. Wycieczka całodniowa oznacza konieczność zabrania dodatkowo kluczy, linki do hamulca. Jadąc w góry pakujemy odzież na zmianę, kurtkę, bluzę polar, cienką czapkę, rękawiczki. Całość umieszczamy w sakwie.

Na wycieczkę całodniową w góry (ok. 100km) koniecznie kanapki, muuuszę też mieć coś słodkiego, termos z ciepłą herbatą lub maszynkę do gotowania z butlą gazu. Są takie małe zestawy dla podróżników, bardzo lekkie i wygodne. Można się wtedy poczuć jak podczas wyprawy. Apteczka a w niej bandaż, plastry, woda utleniona, rękawiczki jednorazowe. Dobrze jest też mieć płyn do dezynfekcji rąk.

Zawsze mam przy sobie aparat fotograficzny, zeszyt, długopis, latarkę i telefon komórkowy.

Grzegorz Szczypka © www.kojkoj.pl 2005
Windows: IE, Opera, Mozilla Firefox. Linux: Opera, Mozilla, Konqueror
1024x768 XHTML, CSS.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!