nawigacja główna

strona główna co na rower po mieście jaki rower co zabrać napisz do mnie wycieczki » wycieczki - wstęp « przez Czechy - wstęp dla każdego szkolna Janowice Wielkie - Miedzianka dla wytrwałych Bory Dolnośląskie Bory Dolnośląskie II Bory Dolnośląskie III Czechy - Broumov GPS dla oka, dla ducha GPS Izery - deszczowo dla bardzo wytrwałych Pec - Špindlerûv Mlýn GPS Petrovka

10.2010 rok
Znaczek, napis GPS informuje o pliku do ściągnięcia na urządzenia obsługujące nawigacje. Więcej ...

Turystyka rowerowa w Jeleniej Górze i Okolicach - Dla Aktywnych

» wycieczki - wstęp «

Parę słów o kondycji. Nie, żebym sprawdzał umiejętności… . Przy każdej z wycieczek podany będzie stopień trudności. Pragnę zaznaczyć, że wszystkie wycieczki wymagają przede wszystkim kondycji. Na nielicznych trasach i tylko na pewnych odcinkach, oprócz kondycji, przyda nam się również sprawność techniczna. Mam tu na myśli jazdę między kamieniami – niewielkimi i bardzo rzadko. Jazda po lesie w zależności od pory roku wymaga od nas koncentracji; liście, gałęzie, przykryte dziury mogą być niemiłą niespodzianką. Dlatego zawsze bądź ostrożny. Nie każę Ci jechać 5km na godzinę, tylko być ostrożnym. Proszę, czytaj dokładnie uwagi dotyczące każdej z wycieczek.

Przejechane przeze mnie, opisane trasy-ścieżki na rowerze do turystyki, koła 26", 28" zawsze jednak szerokie opony, sakwa. Wierz mi, sprawny rower, rozsądek i samozaparcie a każda z tras będzie zdobyta.

Jazda w grupie może nam sprawić kłopot. W jaki sposób go uniknąć? Jadąc w grupie powinniśmy mieć podobną kondycję, wybierzmy się najpierw na krótkie dystanse, poznajmy się. Po drodze publicznej poruszamy się gęsiego.

Parę słów o technice jazdy. Tak jak wspomniałem, większość tras będzie wymagała od nas kondycji. Nie znajdziecie tu karkołomnych zjazdów między drzewami i kamieniami. Jeśli jednak takowe będą, to przejechane na rowerze trekkingowym. Znajdziecie mordercze podjazdy, piękne widoki, coś dla ciała i ducha.

Czas przejazdu danej trasy uzależniony jest od kondycji (znowu!), warunków atmosferycznych, ilości fotografowanych obiektów (dotyczy mojej osoby). Szczegóły przy każdej z tras.

Grzegorz Szczypka © www.kojkoj.pl 2005
Windows: IE, Opera, Mozilla Firefox. Linux: Opera, Mozilla, Konqueror
1024x768 XHTML, CSS.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!