nawigacja główna

strona główna co na rower » po mieście « jaki rower co zabrać napisz do mnie wycieczki wycieczki - wstęp przez Czechy - wstęp dla każdego szkolna Janowice Wielkie - Miedzianka dla wytrwałych Bory Dolnośląskie Bory Dolnośląskie II Bory Dolnośląskie III Czechy - Broumov GPS dla oka, dla ducha GPS Izery - deszczowo dla bardzo wytrwałych Pec - Špindlerûv Mlýn GPS Petrovka

10.2010 rok
Znaczek, napis GPS informuje o pliku do ściągnięcia na urządzenia obsługujące nawigacje. Więcej ...

Turystyka rowerowa w Jeleniej Górze i Okolicach - Dla Aktywnych

» po mieście «

MIASTO A ROWER… . Każdy rowerzysta mógłby napisać coś od siebie. Przykre jest, że w rejonie turystycznym – a takim niewątpliwie jest Jelenia Góra, nie robi się nic (lub bardzo mało), żeby pomóc rowerzystom. Brakuje sygnalizacji świetlnej, pasów na jezdni, wyznaczonych pasów przejazdów przez skrzyżowania.

Rowerzyści często ruszają więc na chodniki siejąc postrach wśród przechodniów. Nie ma się co dziwić, że piesi denerwują się widząc rowerzystę na chodniku. Prawda jest taka, że rowerzyści nie umieją się zachować. Deptaki są miejscem slalomów dla niejednego cyklisty. Nie jestem zwolennikiem zakazu poruszania się w takich miejscach, jednak należy pamiętać o prawach pieszych.

Obowiązuje odpowiednie oświetlenie jednośladu. Wskazane ubranie odblaskowe, żeby być widocznym. To chyba nie wymaga komentarza.

Rowerzyści, w większości niechlubnej, notorycznie zapominają o obowiązku sygnalizowania manewru skrętu. To też zostawiam bez komentarza.

Grzegorz Szczypka © www.kojkoj.pl 2005
Windows: IE, Opera, Mozilla Firefox. Linux: Opera, Mozilla, Konqueror
1024x768 XHTML, CSS.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!