nawigacja główna

strona główna co na rower po mieście » jaki rower « co zabrać napisz do mnie wycieczki wycieczki - wstęp przez Czechy - wstęp dla każdego szkolna Janowice Wielkie - Miedzianka dla wytrwałych Bory Dolnośląskie Bory Dolnośląskie II Bory Dolnośląskie III Czechy - Broumov GPS dla oka, dla ducha GPS Izery - deszczowo dla bardzo wytrwałych Pec - Špindlerûv Mlýn GPS Petrovka

10.2010 rok
Znaczek, napis GPS informuje o pliku do ściągnięcia na urządzenia obsługujące nawigacje. Więcej ...

Turystyka rowerowa w Jeleniej Górze i Okolicach - Dla Aktywnych

» jaki rower «

JAKI ROWER? Trudne pytanie. „Parę” słów odpowiedzi. Jako, że poruszam się na rowerze po zakupy, do urzędu, na wycieczki krótkie i długie, znam swoje potrzeby i wymagania. Jeździłem rowerem szosowym, górskim, trekkingowym. Dla mnie rower trekkingowy jest odpowiednim wyborem. Jest też rower crossowy z dużymi kołami 28" (rama to coś pomiędzy góralem a trekkingiem). Muszę przyznać: bardzo wygodny w terenie jak i na szosie.

Ważne jest, gdzie będziemy używać naszego jednośladu. Góral na terenie nizinnym (płaskim) to chyba nieporozumienie. Jest jednak jedna bardzo ważna rzecz, o której nie powinniśmy zapominać – wielkość ramy. Rower ma być wygodny! Rower, który ma za dużą ramę, to ból pleców, rąk – pamiętaj! Niech nie mylą słowa w sklepie: „coś dobierzemy”, czyli „coś z tego, co aktualnie mamy na stanie”. Czy na pewno znajdzie się coś dla nas?

Masz problem, spróbuj jazdy na rowerach z różnymi ramami (pożyczając od znajomych, parę metrów przejażdżki wystarczy). Porównaj wybrane modele. Przemyśl swoją decyzję. Szukaj sklepu, gdzie pozwolą na przejechanie się wybranymi jednośladami.

Grzegorz Szczypka © www.kojkoj.pl 2005
Windows: IE, Opera, Mozilla, Firefox. Linux: Opera, Mozilla, Konqueror
1024x768 XHTML, CSS.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!